Psychoterapia online – jak to wygląda?

Rozpoczęcie sesji psychoterapii online wygląda następująco:

  1. Umawiamy się na pierwszą sesję i wybieramy dogodny dla dwóch stron termin (dzień oraz godzinę)
  2. Wybieramy komunikator internetowy za pomocą którego będzie prowadzona online terapia (Whatsapp, Messenger lub Skype).
  3. Podczas naszej pierwszej sesji skupiamy się na Tobie i Twojej historii. Poproszę Cię, abyś opowiedział o sobie, swoich trudnościach oraz celach, które chciałbyś/ chciałabyś osiągnąć dzięki terapii. Sesja nie jest i nie będzie rejestrowana. Zarówno Twój wizerunek nie będzie rejestrowany jak i ja nie wyrażam zgody na nagrywanie, rejestrowanie w jakikolwiek sposób sesji.
  4. W kolejnych sesjach poproszony/poproszona zostaniesz o więcej informacji, aby lepiej zrozumieć kontekst Twoich wyzwań oraz uwzględnić Twoją historię. Pomiędzy sesjami zaproponuję różne ćwiczenia i zadania, które będą wspierać Cię w kontynuowaniu procesu terapeutycznego.
  5. Każda sesja trwa ok 50 minut.
  6. Płatność za sesję odbywa się za pośrednictwem:
    a) bramki płatniczej Przelewy24, Blik lub też PayPal

Wspólnie ustalimy realistyczne cele i będziemy pracować w tempie, które Ci odpowiada, unikając wszelkiej presji. Zazwyczaj na początku sugerowana jest częstotliwość sesji co tydzień lub co dwa tygodnie, jednak ostateczna decyzja co do częstotliwości zależy od Ciebie, abyś czuł/czuła się komfortowo.